• SDR0604-181KL
  • SDR0604-181KL
  • SDR0604-181KL
  • SDR0604-181KL
  • SDR0604-181KL
Срок: 5 дней
Склад: 2076 штук
от 1 шт.
от 92 шт.
от 183 шт.
от 400 шт.
от 800 шт.
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
INDUCTOR, SMD, 180UH, 0.5A; Inductance:180µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.38ohm; DC Current Rating:380mA; Self Resonant Frequency:6MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:5.8mm; External Length / Height:4.8mm; External Width:5.8mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:20; Resonant Frequency:6MHz; Saturation Current Ic:0.5A; Test Frequency:0.796MHz
Количество в упаковке400
Вес0.639 г
Inductance180µH
RMS Current (Irms)0.38A
Inductor ConstructionUnshielded
Saturation Current (Isat)0.5A
Product RangeSDR0604 Series
Power Inductor Case5.8mm x 5.8mm x 4.8mm
DC Resistance Max1.38ohm
Inductance Tolerance± 10%
PackagingCut Tape
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
External Depth5.8mm
External Length / Height4.8mm
External Width5.8mm
No. of Pins2Pins
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-40°C
Q Factor20
Q Test Frequency796kHz
Resonant Frequency6MHz
Self Resonant Frequency Min6MHz
Test Frequency0.796MHz
inductance_tolerance±10%
resonant_frequency6.00 MHz
reach_svhc_complianceNo SVHC
rohs_statusCompliant
packagingCut Tape (CT)
inductance180 µH
self_resonant_frequency6.00 MHz