• SDR0805-151KL
  • SDR0805-151KL
  • SDR0805-151KL
  • SDR0805-151KL
  • SDR0805-151KL
Срок: 5 дней
Склад: 3654 штуки
от 1 шт.
от 73 шт.
от 145 шт.
от 289 шт.
от 577 шт.
Срок доставки – по запросу
Указанная цена является ориентировочной
от 1 шт.
INDUCTOR, SMD, 150UH, 0.85A; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.68ohm; DC Current Rating:580mA; Self Resonant Frequency:6MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:7.8mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:7.8mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:12; Resonant Frequency:6MHz; Saturation Current Ic:0.85A; Test Frequency:0.796MHz
Количество в упаковке1000
КорпусSDR0805
inductance_tolerance±10%
resonant_frequency6.00 MHz
case_package0805
size_height5.31 mm
packagingCut Tape (CT)
size_width7.80 mm
inductance150 µH
self_resonant_frequency6.00 MHz
pin_count2
q_factor12.0
Inductance150µH
RMS Current (Irms)580mA
Inductor ConstructionUnshielded
Saturation Current (Isat)850mA
Product RangeSDR0805 Series
Power Inductor Case7.8mm x 7.8mm x 5.3mm
DC Resistance Max0.68ohm
Inductance Tolerance± 10%
PackagingCut Tape
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
External Depth7.8mm
External Length / Height5.3mm
External Width7.8mm
No. of Pins2Pins
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-40°C
Q Factor12
Q Test Frequency796kHz
Resonant Frequency6MHz
Self Resonant Frequency Min6MHz
Test Frequency0.796MHz