• SDR1006-100ML
  • SDR1006-100ML
  • SDR1006-100ML
  • SDR1006-100ML
  • SDR1006-100ML
  • SDR1006-100ML
Срок: 5 дней
Склад: 2064 штуки
от 1 шт.
от 83 шт.
от 166 шт.
от 331 шт.
от 800 шт.
Срок доставки – по запросу
Указанная цена является ориентировочной
Товар в наличии на складе. Цену уточняйте у менеджера.
INDUCTOR, SMD, 10UH, 5.1A; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.06ohm; DC Current Rating:2.6A; Q Factor:30; Self Resonant Frequency:21MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:9.8mm; External Length / Height:5.8mm; External Width:9.8mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:30; Resonant Frequency:21MHz; Saturation Current Ic:5.1A; Test Frequency:2.52MHz
Количество в упаковке800
Вес1.808 г
Inductance10µH
RMS Current (Irms)2.6A
Inductor ConstructionUnshielded
Saturation Current (Isat)5.1A
Product RangeSDR1006 Series
Power Inductor Case9.8mm x 9.8mm x 5.8mm
DC Resistance Max0.06ohm
Inductance Tolerance± 20%
PackagingCut Tape
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
External Depth9.8mm
External Length / Height5.8mm
External Width9.8mm
No. of Pins2Pins
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-40°C
Q Factor30
Q Test Frequency2.52MHz
Resonant Frequency21MHz
Self Resonant Frequency Min21MHz
Test Frequency2.52MHz
inductance_tolerance±20%
resonant_frequency21.0 MHz
current_rating5.10 A
size_height5.79 mm
packagingCut Tape (CT)
inductance10.0 µH
self_resonant_frequency21.0 MHz