Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
FUSE, SMD, 1206, 3A; Series:SinglFuse; Voltage Rating, DC:32V; Fuse Current Rating:3A; Case Style:1206; Fuse Type, Blowing Characteristic:Fast Acting; Width, External:3.1mm; Overall Height:0.6mm; Approval Category:UL Recognised; ;RoHS Compliant: Yes
| current_rating | 3.00 A |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| voltage_rating_dc | 32.0 V |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| Voltage Rating VAC | - |
| Voltage Rating VDC | 32V |
| Fuse Current | 3A |
| Breaking Capacity Current AC | - |
| Breaking Capacity Current DC | 50A |
| Blow Characteristic | Fast Acting |
| Fuse Case Style | 1206 |
| rkg | 13 3 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/grab/www.farnell.com/datasheets/2360306.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/grab/ee.farnell.com/productimages/standard/en_GB/1652145-40.jpg |