
Срок доставки – по запросу | 157,79 ₽ от 1 шт. | 145,97 ₽ от 25 шт. | 136,25 ₽ от 50 шт. | 128,82 ₽ от 100 шт. | 123,06 ₽ от 175 шт. |
герконовое SIL.24VDC, 1A, 1замыкание с диодом между 3 и 5 выводами
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Product Range | SIL Series |
| Relay Mounting | Through Hole |
| Coil Resistance | 2kohm |
| Switching Current Max | 1A |
| Switching Voltage Max | 200V |
| Approvals & Standards | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Coil Voltage Max | 30VDC |
| Coil Voltage VDC Nom | 24V |
| Contact Current AC Max | 1A |
| Contact Current DC Max | 1A |
| Contact Current Rating | 1.25A |
| Contact Resistance | 150mohm |
| Contact Voltage AC Max | 200V |
| Contact Voltage DC Max | 200V |
| Dielectric Strength VAC | 1500VDC |
| External Depth | 19.8mm |
| External Height | 7.8mm |
| External Length / Height | 7.8mm |
| External Width | 5.08mm |
| No. of Pins | 4Pins |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Time | 0.5ms |
| Release Time | 0.1ms |
| Switch Current Max | 1A |
| Switch Power Max | 20W |
| rkg | 11 2 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/5/e/SIL24-1A72-71D.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2019/11/25/AUTO/75789.JPG |