
Срок доставки – по запросу | 6,83 ₽ от 1 шт. | 5,93 ₽ от 396 шт. | 5,21 ₽ от 791 шт. | 4,62 ₽ от 1582 шт. | 4,37 ₽ от 3164 шт. |
Diode TVS Single Uni-Dir 70V 400W 2-Pin SMA. Мин.заказ=10000
| Product Range | SMAJ Series |
| TVS Polarity | Unidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 70V |
| Clamping Voltage Vc Max | 113V |
| Diode Case Style | DO-214AC |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 77.8V |
| Breakdown Voltage Max | 86V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 400W |
| Packaging | Cut Tape |
| Automotive Qualification Standard | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| rkg | 27 1 14 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2025/10/13/bourns/MAJ-778033.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2025/10/06/bourns/DO_214AC_2_SMA_SPL.jpg |