
Срок доставки – по запросу | 41,52 ₽ от 1 шт. | 38,05 ₽ от 77 шт. | 35,27 ₽ от 154 шт. | 32,83 ₽ от 308 шт. | 32,52 ₽ от 616 шт. |
Diode TVS Single Bi-Dir 51V 600W 2-Pin SMB. Мин.заказ=12000
| Product Range | SMBJ Series |
| TVS Polarity | Bidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 51V |
| Clamping Voltage Vc Max | 82.4V |
| Diode Case Style | DO-214AA |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 56.7V |
| Breakdown Voltage Max | 62.7V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600W |
| Packaging | Cut Tape |
| Automotive Qualification Standard | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| rkg | 27 1 14 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2025/10/13/bourns/mbj-778392.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2025/10/06/bourns/smb_new.jpg |