Срок: 3 дня Склад: 1 штука | 84 ₽ от 1 шт. | 70,71 ₽ от 11 шт. | 66,51 ₽ от 44 шт. | · | · | ||
Срок: 5 дней Склад: 647 штук | 64,29 ₽ от 1 шт. | 58,87 ₽ от 30 шт. | 54,44 ₽ от 60 шт. | 51,03 ₽ от 120 шт. | 48,42 ₽ от 240 шт. |
CHOKE, POWER, SHIELDED, 33UH; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.063ohm; DC Current Rating:2.1A; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:1048; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Max:2.1A; External Depth:4.8mm; External Length / Height:10mm; External Width:10mm; Inductor Type:Shielded Power Choke; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SMD Shielded; Q @ Vr F:24; Q Factor @ Frequency:24 @ 2.52MHz; RMS Current Max:2.1A; Resistance:63mohm; Resonant Frequency:10MHz; Saturation Current Ic:1.7A; Test Frequency:2.52MHz; Tolerance +:30%; Tolerance -:30%
| resonant_frequency | 10.0 MHz |
| current_rating | 1.70 A |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| resistance | 63.0 mΩ |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| case_package | 1048 |
| inductance | 33.0 µH |
| self_resonant_frequency | 10.0 MHz |
| pin_count | 2 |
| q_factor | 24.0 |
| Количество в упаковке | 1 |
| Вес | 2.174 г |
| Inductance | 33µH |
| RMS Current (Irms) | 2.1A |
| Inductor Construction | Shielded |
| Saturation Current (Isat) | 1.7A |
| Product Range | SRU1048 Series |
| Power Inductor Case | 10mm x 10mm x 4.8mm |
| DC Resistance Max | 0.063ohm |
| Inductance Tolerance | ± 30% |
| Packaging | Cut Tape |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| External Depth | 4.8mm |
| External Length / Height | 10mm |
| External Width | 10mm |
| Inductor Type | Shielded Power Choke |
| No. of Pins | 2Pins |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Q Factor | 24 |
| Q Test Frequency | 2.52MHz |
| Resonant Frequency | 10MHz |
| Self Resonant Frequency Min | 10MHz |
| Test Frequency | 2.52MHz |
| rkg | 7 2 2 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/datasheet/0/4/sru1048.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2016/09/19/239810.jpg |