• SRU1048-330Y
  • SRU1048-330Y
  • SRU1048-330Y
Срок: 3 дня
Склад: 1 штука
от 1 шт.
от 11 шт.
от 44 шт.
Срок: 5 дней
Склад: 647 штук
от 30 шт.
от 60 шт.
от 120 шт.
от 240 шт.
CHOKE, POWER, SHIELDED, 33UH; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.063ohm; DC Current Rating:2.1A; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:1048; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Max:2.1A; External Depth:4.8mm; External Length / Height:10mm; External Width:10mm; Inductor Type:Shielded Power Choke; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:SMD Shielded; Q @ Vr F:24; Q Factor @ Frequency:24 @ 2.52MHz; RMS Current Max:2.1A; Resistance:63mohm; Resonant Frequency:10MHz; Saturation Current Ic:1.7A; Test Frequency:2.52MHz; Tolerance +:30%; Tolerance -:30%
resonant_frequency10.0 MHz
current_rating1.70 A
reach_svhc_complianceNo SVHC
rohs_statusCompliant
resistance63.0 mΩ
packagingCut Tape (CT)
case_package1048
inductance33.0 µH
self_resonant_frequency10.0 MHz
pin_count2
q_factor24.0
Вес2.174 г
Inductance33µH
RMS Current (Irms)2.1A
Inductor ConstructionShielded
Saturation Current (Isat)1.7A
Product RangeSRU1048 Series
Power Inductor Case10mm x 10mm x 4.8mm
DC Resistance Max0.063ohm
Inductance Tolerance± 30%
PackagingCut Tape
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
External Depth4.8mm
External Length / Height10mm
External Width10mm
Inductor TypeShielded Power Choke
No. of Pins2Pins
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-40°C
Q Factor24
Q Test Frequency2.52MHz
Resonant Frequency10MHz
Self Resonant Frequency Min10MHz
Test Frequency2.52MHz