| Срок поставки и цена – по запросу | |
м-сх: Мк 8-bit 16MHz, Flash-8Kb, RAM-1kb, EEPROM-256B, 8bTimer-1,16bTimer-22 x WDG,IWDG,RTC,beeper,ADC-10,DAC--,1SPI,1I2C,1USART,-USB,ULP 0,35mkA, SMPS
| Количество в упаковке | 74 |
| Корпус | TSSOP-20 |
| Вес | 0.167 г |
| supply_voltage_dc | 1.80 V (min) |
| clock_speed | 16.0 MHz |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tube |
| ram_bytes | 1024 B |
| lifecycle_status | Active |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 20 |
| Controller Family/Series | STM8L |
| CPU Speed | 16MHz |
| Program Memory Size | 8KB |
| RAM Memory Size | 1KB |
| No. of Pins | 20Pins |
| MCU Case Style | TSSOP |
| No. of I/O's | 18I/O's |
| Embedded Interface Type | I2C, SPI, USART |
| Supply Voltage Min | 1.8V |
| Supply Voltage Max | 3.6V |
| Packaging | Each |
| Product Range | STM8L Microcontrollers |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| EEPROM Memory Size | 256Byte |
| MCU Family | STM8 |
| MCU Series | STM8L |
| MPU Core Size | 8bit |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Peripherals | ADC, DMA, Timer |
Показать остальные свойства..