| Срок поставки и цена – по запросу | |
MOSFET, N, TO-220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:60A; Drain Source Voltage Vds:60V; On Resistance Rds(on):16mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:1V; Power Dissipation Pd:110W; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Transistor Case Style:TO-220; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Alternate Case Style:SOT-78B; Current Id Max:60A; Device Marking:STP60NF06; On State resistance @ Vgs = 10V:16mohm; Package / Case:TO-220; Power Dissipation Pd:110W; Power Dissipation Pd:110W; Pulse Current Idm:240A; Termination Type:Through Hole; Voltage Vds:60V; Voltage Vds Typ:60V; Voltage Vgs Max:4V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V
| Количество в упаковке | 50 |
| Корпус | TO-220 |
| Вес | 2.745 г |
| Transistor Polarity | N Channel |
| Continuous Drain Current Id | 60A |
| Drain Source Voltage Vds | 60V |
| On Resistance Rds(on) | 16mohm |
| Rds(on) Test Voltage Vgs | 10V |
| Threshold Voltage Vgs | 2V |
| Power Dissipation Pd | 110W |
| Transistor Case Style | TO-220 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 175°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| Alternate Case Style | SOT-78B |
| Current Id Max | 60A |
| Device Marking | STP60NF06 |
| Pulse Current Idm | 240A |
| polarity | N-Channel |
| voltage_rating_dc | 60.0 V |
| breakdown_voltage_gate_to_source | -20.0 V to 20.0 V |
| id_continuous_drain_current | 60.0 A |
| breakdown_voltage_drain_to_source | 60.0 V |
| vds_drain_to_source_voltage | 60.0 V |
| current_rating | 60.0 A |
| lead_free_status | Lead Free |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| mounting_style | Through Hole |
| packaging | Tube |
| case_package | TO-220 |
| rds_drain_to_source_resistance_on | 16.0 mΩ |
| rise_time | 108 ns |
| lifecycle_status | Active |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 3 |
| power_dissipation | 110 W |
Показать остальные свойства..