• STY60NM50
  • STY60NM50
  • STY60NM50
  • STY60NM50
Срок поставки и цена – по запросу
MOSFET, N, MAX-247; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:60A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(on):50mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:4V; Power Dissipation Pd:560W; Transistor Case Style:MAX-247; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:60A; No. of Transistors:1; On State resistance @ Vgs = 10V:50mohm; Package / Case:TO-247MAX; Power Dissipation Pd:560W; Power Dissipation Pd:560W; Pulse Current Idm:240A; Termination Type:Through Hole; Voltage Vds Typ:500V; Voltage Vgs Max:4V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V
Transistor PolarityN Channel
Continuous Drain Current Id60A
Drain Source Voltage Vds500V
On Resistance Rds(on)50mohm
Rds(on) Test Voltage Vgs10V
Threshold Voltage Vgs4V
Power Dissipation Pd560W
Transistor Case StyleMAX-247
No. of Pins3Pins
Operating Temperature Max150°C
Product Range-
Automotive Qualification Standard-
MSL-
SVHCNo SVHC (17-Dec-2015)
Current Id Max60A
No. of Transistors1
On State resistance @ Vgs = 10V50mohm
Pulse Current Idm240A
Voltage Vds Typ500V
Voltage Vgs Max4V
Voltage Vgs Rds on Measurement10V
polarityN-Channel
voltage_rating_dc500 V
breakdown_voltage_gate_to_source-30.0 V to 30.0 V
id_continuous_drain_current60.0 A
breakdown_voltage_drain_to_source500 V
vds_drain_to_source_voltage500 V
current_rating60.0 A
lead_free_statusLead Free
reach_svhc_complianceNo SVHC
mounting_styleThrough Hole
packagingTube
case_packageTO-247
rds_drain_to_source_resistance_on50.0 mΩ
rise_time58.0 ns
lifecycle_statusActive
rohs_statusCompliant
pin_count3
power_dissipation560 W