• TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
  • TAJA105K016RNJ
Срок: 5 дней
Склад: 400 штук
от 1 шт.
от 5 шт.
от 10 шт.
от 20 шт.
Срок доставки – по запросу
Указанная цена является ориентировочной
от 1 шт.
CAPACITOR, CASE A, 1UF, 16V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:16V; ESR:11ohm; Capacitor Case Style:1206; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); ESR Frequency:100kHz; ESR Temperature:25°C; External Depth:1.6mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:1.6mm; Leakage Current:0.5µA; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:A; Reel Quantity:2000; Tape Width:8mm; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VDC:16V
reach_svhc_complianceNo SVHC
case_package1206
rohs_statusCompliant
voltage_rating_dc16.0 V
lead_free_statusLead Free
mounting_styleSurface Mount
dielectric_materialTantalum
packagingCut Tape (CT), Tape & Reel (TR)
capacitance1.00 µF
equivalent_series_resistance_esr11.0 Ω
capacitance_tolerance±10%
pin_count2
Capacitance1µF
Voltage Rating16V
Product RangeTAJ Series
Capacitance Tolerance± 10%
PackagingTape & Reel
Tantalum Capacitor Case1206 [3216 Metric]
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
ESR11ohm
Manufacturer Size CodeA
Automotive Qualification Standard-
SVHCNo SVHC (17-Dec-2015)
Capacitance Tolerance ±± 10%
Capacitor Case Style1206 [3216 Metric]
Capacitor TerminalsSMD
MSLMSL 1 - Unlimited
Operating Temperature Range-55°C to +125°C