Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
CAPACITOR, CASE A, 47UF; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; ESR:1.6ohm; Capacitor Case Style:1206; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); No. of Pins:2
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| case_package | 1206 |
| rohs_status | Compliant |
| voltage_rating_dc | 6.30 V |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Cut Tape (CT), Tape & Reel (TR) |
| capacitance | 47.0 µF |
| equivalent_series_resistance_esr | 1.60 Ω |
| capacitance_tolerance | ±20% |
| pin_count | 2 |
| Capacitance | 47µF |
| Voltage Rating | 6.3V |
| Product Range | TAJ Series |
| Capacitance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Tape & Reel |
| Tantalum Capacitor Case | 1206 ^3216 Metric] |
| ESR | 1.6ohm |