• TAJC227K010RNJ
  • TAJC227K010RNJ
  • TAJC227K010RNJ
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
CAPACITOR, TANTALUM, 220UF, 10V, 2312; Product Range:AVX - TAJ Series; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:10V; Capacitor Case Style:2312 [6032 Metric]; Manufacturer Size Code:C; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; ESR:0.5ohm; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)
reach_svhc_complianceNo SVHC
rohs_statusCompliant
voltage_rating_dc10.0 V
lead_free_statusLead Free
mounting_styleSurface Mount
packagingTape & Reel (TR)
capacitance220 µF
equivalent_series_resistance_esr500 mΩ
capacitance_tolerance±10%
pin_count2
Capacitance220µF
Voltage Rating10V
Product RangeTAJ Series
Capacitance Tolerance± 10%
PackagingCut Tape
Tantalum Capacitor Case2312 [6032 Metric]
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
ESR0.5ohm
Manufacturer Size CodeC
Automotive Qualification Standard-
SVHCNo SVHC (17-Dec-2015)
Capacitance Tolerance ±± 10%