Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
CAPACITOR, TANTALUM, 220UF, 10V, 2312; Product Range:AVX - TAJ Series; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:10V; Capacitor Case Style:2312 [6032 Metric]; Manufacturer Size Code:C; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; ESR:0.5ohm; Packaging:Cut Tape; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| voltage_rating_dc | 10.0 V |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tape & Reel (TR) |
| capacitance | 220 µF |
| equivalent_series_resistance_esr | 500 mΩ |
| capacitance_tolerance | ±10% |
| pin_count | 2 |
| Capacitance | 220µF |
| Voltage Rating | 10V |
| Product Range | TAJ Series |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Cut Tape |
| Tantalum Capacitor Case | 2312 [6032 Metric] |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| ESR | 0.5ohm |
| Manufacturer Size Code | C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Capacitance Tolerance ± | ± 10% |
| Capacitor Case Style | 2312 [6032 Metric] |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| rkg | 5 2 1 |
| datasheet | https://office.promelec.ru/upload/items/2020/05/27/TAJ.pdf |
| photo_url | https://office.promelec.ru/upload/items/2019/03/01/6032-28.jpg |