Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу | |
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
CONVERTER, DC/DC, 60W, 5V/12A; DC/DC Converter O/P Type:Single; No. of Outputs:1; Voltage, Output:5V; Output Current:12A; Power Rating:60W; Supply Voltage:24V; Approval Bodies:cUL / EN / IEC / UL; Mounting Type:THT; External Depth:51mm; External Length / Height:10mm; Width, External:51mm; Approval Category:UL/cUL 60950-1, IEC/EN60950-1; Efficiency:89%; Regulation, Line:0.2%; Regulation, Load:0.5%; Standard:EN 55022, class A and FCC, Level A, with ext. capacitor; Temp, Op. Max:+85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Voltage, Input Max:36V dc; Voltage, Input Min:18V dc; Voltage, Isolation:1500V dc; Voltage, Output Ripple and Noise pk-pk:75mV
| number_of_outputs | 1 |
| power_rating | 60.0 W |
| input_voltage_dc | 18.0 V to 36.0 V |
| size_height | 10.2 mm |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Through Hole |
| isolation_voltage | 1.50 kV |
| size_width | 50.8 mm |
| output_voltage | 5.00 V |
| output_current | 12.0 A |
| supply_voltage_dc | 24.0 V |
| Количество в упаковке | 5 |
| Корпус | 2"x2"(stand) |
| Вес | 73.0 г |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 60W |
| Output Voltage - Output 1 | 5V |
| Output Current - Output 1 | 12A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | TEN60 Series |
| Input Voltage DC Min | 18V |
| Input Voltage DC Max | 36V |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed |
| DC / DC Converter Type | DIP |
| DC / DC Converter Mounting | Through Hole |
| Approvals & Standards | IEC, UL |
| Width | 50.8mm |
| Height | 10.2mm |
| Depth | 50.8mm |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Approval Bodies | IEC/EN 60950-1, UL/cUL 60950-1 |
| Efficiency | 89% |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Output Ripple Voltage pk-pk | 75mV |
| Power Rating | 60W |
| Supply Voltage | 24V |
| rkg | 16 2 1 |
| datasheet | https://tracopower.com/ten60-datasheet/ |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/grab/ee.farnell.com/productimages/standard/en_GB/128425406-40.jpg |