Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу | |
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
CONVERTER, DC/DC, 15W, +/-15V/0.5A; DC/DC Converter O/P Type:Dual; No. of Outputs:2; Output Current:500mA; Output Current 2:500mA; Power Rating:15W; Supply Voltage:24V; Approval Bodies:CSA / EN / IEC / UL; Mounting Type:THT; External Depth:25.4mm; External Length / Height:10.2mm; Width, External:50.8mm; Approval Category:UL/cUL 60950, EN60950, IEC60950 ; Efficiency:86%; Max Output Current +:500mA; Max Output Current -:500mA; Regulation, Line:0.5%; Regulation, Load:1.0%; Temp, Op. Max:+85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Tolerance, Output Voltage +:1%; Tolerance, Output Voltage -:1%; Voltage, Input Max:36V dc; Voltage, Input Min:9V dc; Voltage, Isolation:1500V dc; Voltage, Output +:15V dc; Voltage, Output -:15V dc; Voltage, Output Ripple and Noise pk-pk:80mV; Weight:32g
| Количество в упаковке | 10 |
| Корпус | 2"x1"(stand) |
| Вес | 38.775 г |
| No. of Outputs | 2Outputs |
| Output Power Max | 15W |
| Output Voltage - Output 1 | 15V |
| Output Current - Output 1 | 500mA |
| Output Voltage - Output 2 | -15V |
| Output Current - Output 2 | 500mA |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | - |
| Input Voltage DC Min | 9V |
| Input Voltage DC Max | 36V |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed |
| DC / DC Converter Type | DIP |
| DC / DC Converter Mounting | Through Hole |
| Approvals & Standards | CSA, IEC, UL |
| Width | 25.4mm |
| Height | 10.2mm |
| Depth | 50.8mm |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Approval Bodies | EN 60950, IEC 60950, UL/cUL 60950 |
| Efficiency | 86% |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Output Current - Max | 500mA |
| Output Voltage + | 15VDC |
| Output Voltage - | 15VDC |
| Power Rating | 15W |
| Supply Voltage | 24V |
| number_of_outputs | 2 |
| power_rating | 15.0 W |
| weight | 32.0 g |
| input_voltage_dc | 9.00 V to 36.0 V |
| size_height | 10.2 mm |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Through Hole |
| isolation_voltage | 1.50 kV |
| size_width | 25.4 mm |
| output_voltage | 15.0 V |
| output_current | 500 mA |
| supply_voltage_dc | 24.0 V |
| rkg | 16 2 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/grab/www.farnell.com/datasheets/3999218.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2021/09/27/f5/100748505-40.jpg |