Срок доставки – по запросу | 2 964,91 ₽ от 1 шт. | 2 824,91 ₽ от 2 шт. | 2 710,16 ₽ от 4 шт. | 2 607,67 ₽ от 10 шт. | 2 531,61 ₽ от 15 шт. | ||
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу | ||||||
CONVERTER, DC/DC, 25W, 12V; DC / DC Converter Output Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:36V to 75V; Power Rating:25W; Output Voltage:12V; Output Current:2.5A; Approval Bodies:CSA / cUL / EN / IEC / UL; Supply Voltage:48V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; Efficiency Max:89%; Input Voltage Max:75VDC; Input Voltage Min:36VDC; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:+85°C; Operating Temperature Min:-40°C
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Output Power Max | 25W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 2.5A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | - |
| Input Voltage DC Min | 36V |
| Input Voltage DC Max | 75V |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed |
| DC / DC Converter Type | DIP |
| DC / DC Converter Mounting | Through Hole |
| Approvals & Standards | CSA, IEC, UL |
| Width | 40.6mm |
| Height | 9.5mm |
| Depth | 50.8mm |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Approval Bodies | CSA, cUL, EN, IEC, UL |
| Efficiency Max | 89% |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Operating Temperature Max | +85°C |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Power Rating | 25W |
| Supply Voltage | 48V |
| number_of_outputs | 1 |
| power_rating | 25.0 W |
| input_voltage_dc | 36.0 V to 75.0 V |
| size_height | 9.50 mm |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Through Hole |
| isolation_voltage | 1.50 kV |
| size_width | 40.6 mm |
| output_voltage | 12.0 V |
| output_current | 2.50 A |
| supply_voltage_dc | 48.0 V |
| rkg | 16 2 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2023/10/02/ten25_.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2017/10/17/TEN_25.jpg |