Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
1 W, 9 -18 VDCVin, Single Output, 5 V@0.2 A General Purpose DC-DC Converter in standard SIP
| size_width | 13.7 mm |
| size_height | 8.45 mm |
| rohs_status | Compliant |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 1W |
| Output Voltage - Output 1 | 5V |
| Output Current - Output 1 | 200mA |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | TMR 1 & TMR 1SM Series |
| Input Voltage DC Min | 9V |
| Input Voltage DC Max | 18V |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed |
| DC / DC Converter Type | Surface Mount DIP |
| DC / DC Converter Mounting | Surface Mount Device |
| Approvals & Standards | CB, IEC, UL |
| Width | 13.7mm |
| Height | 8.45mm |
| Depth | 18.9mm |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| MSL | MSL 2A - 4 weeks |
| rkg | 16 2 1 |
| datasheet | https://tracopower.com/tmr1sm-datasheet/ |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2017/10/18/TMR_1.jpg |