Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу | |
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
CONVERTER, DC/DC, 3W, +/-15V/0.1A; DC/DC Converter O/P Type:Dual; No. of Outputs:2; Voltage, Output:15V; Output Current:100mA; Output Current 2:100mA; Power Rating:3W; Supply Voltage:12V; Mounting Type:THT; Case Style:SIL; Efficiency:81%; Max Output Current +:+100mA; Max Output Current -:-100mA; Regulation, Line:0.2%; Regulation, Load:1.0%; Temp, Op. Max:+70°C; Temp, Op. Min:-40°C; Voltage, Input Max:18V dc; Voltage, Input Min:9V dc; Voltage, Isolation:1500V dc; Voltage, Output +:+15V dc; Voltage, Output -:-15V dc; Voltage, Output Ripple and Noise pk-pk:75mV
| number_of_outputs | 2 |
| power_rating | 3.00 W |
| input_voltage_dc | 9.00 V to 18.0 V |
| size_height | 11.1 mm |
| supply_voltage_dc | 12.0 V |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Through Hole |
| isolation_voltage | 1.50 kV |
| size_width | 9.20 mm |
| output_voltage | 15.0 V |
| output_current | 100 mA |
| No. of Outputs | 2Outputs |
| Output Power Max | 3W |
| Output Voltage - Output 1 | 15V |
| Output Current - Output 1 | 100mA |
| Output Voltage - Output 2 | -15V |
| Output Current - Output 2 | 100mA |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Product Range | TMR 3 Series |
| Input Voltage DC Min | 9V |
| Input Voltage DC Max | 18V |
| DC / DC Converter Output Type | Fixed |
| DC / DC Converter Type | SIP |
| DC / DC Converter Mounting | Through Hole |
| Approvals & Standards | - |
| Width | 9.2mm |
| Height | 11.1mm |
| Depth | 21.8mm |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Efficiency | 81% |
| Isolation Voltage | 1.5kV |
| Load Regulation | 1% |
| Output Current - Max | -100mA |
| Output Voltage + | +15VDC |
| Output Voltage - | -15VDC |
| Power Rating | 3W |
| Supply Voltage | 12V |
| rkg | 16 2 1 |
| datasheet | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2020/01/13/tmr3.pdf |
| photo_url | https://cdn.promelec.ru/upload/items/2017/10/18/TMR_3.jpg |