| Срок поставки и цена – по запросу | |
POWER DISTRIBUTION SWITCH QUAD, 2044; Power Load Switch Type:High Side; Input Voltage:5.5V; Current Limit:1A; On State Resistance:0.07ohm; Thermal Protection:Yes; On / Enable Input Polarity:Active Low; Power Dissipation Pd:898.47mW; No. of Outputs:4; Internal Switch:Yes; Distribution Switch Case Style:SOIC; No. of Pins:16; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Base Number:2044; IC Generic Number:2044; Input Voltage Max:5.5V; On Resistance Rds(on):0.07ohm; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Current Max:0.5A; Output Voltage:6.3V; Package / Case:SOIC; Power Dissipation Pd:898.47mW; Protection Type:Yes; Supply Voltage Max:5.5V; Supply Voltage Min:2.7V; Termination Type:SMD
| Количество в упаковке | 40 |
| Корпус | SO16-150 |
| Вес | 0.36 г |
| Power Load Switch Type | High Side |
| Input Voltage | 5.5V |
| Current Limit | 1A |
| On State Resistance | 0.07ohm |
| Distribution Switch Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 16Pins |
| Thermal Protection | Yes |
| On / Enable Input Polarity | Active Low |
| No. of Outputs | 4Outputs |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| IC Generic Number | 2044 |
| Operating Temperature Range | -40°C to +85°C |
| Output Current Max | 0.5A |
| Power Dissipation Pd | 898.47mW |
| Termination Type | Surface Mount Device |
| number_of_outputs | 4 |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| case_package | SOIC |
| power_dissipation | 898 mW |
| supply_voltage_dc | 5.00 V |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tube |
| input_voltage_dc | 5.50 V |
| lifecycle_status | Active |
| output_voltage | 6.00 V (max) |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 16 |
Показать остальные свойства..