
Срок доставки – по запросу | Цена – по запросу |
VS-HFA08TB120PBF, UFAST диод 8А 1200В TO220ACдиоды импортныедиоды импортныедиоды импортные
| Количество в упаковке | 50 |
| Корпус | TO-220AC |
| Вес | 2.646 г |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 1.2kV |
| Forward Current If(AV) | 8A |
| Diode Configuration | Single |
| Forward Voltage VF Max | 3.3V |
| Reverse Recovery Time trr Max | 95ns |
| Forward Surge Current Ifsm Max | 130A |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Diode Case Style | TO-220AC |
| No. of Pins | 2 Pin |
| Packaging | Each |
| Product Range | VS-HF Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Current Ifrm | 32A |
| Current Ifsm | 130A |
| Diode Type | Fast Recovery |
| Junction Temperature Tj Max | 150°C |
| Junction to Case Thermal Resistance A | 1.7°C/W |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55°C to +150°C |
| Reverse Recovery Time trr Min | 28ns |
| Reverse Recovery Time trr Typ | 95ns |
| Termination Type | Through Hole |