| Срок поставки и цена – по запросу | |
IC, LDO, ADJ, 1A, TO252; Primary Input Voltage:18V; Dropout Voltage Vdo:1.11V; No. of Pins:3; Output Current:1A; Voltage Regulator Case Style:TO-252; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Base Number:1117; Operating Voltage Tolerance +:2%; Output Voltage Max:5V; Output Voltage Min:1.2V
| Output Type | Adjustable |
| Input Voltage Min | 2.7V |
| Input Voltage Max | 18V |
| Fixed Output Voltage Nom. | - |
| Adjustable Output Voltage Min | 1.2V |
| Adjustable Output Voltage Max | 5V |
| Output Current | 1A |
| Dropout Voltage Vdo | 1.11V |
| LDO Regulator Case Style | TO-252 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (15-Jan-2018) |
| Base Number | 1117 |
| Operating Temperature Range | -40°C to +125°C |
| Operating Voltage Tolerance + | 2% |
| Output Voltage Max | 5V |
| Output Voltage Min | 1.2V |
| Primary Input Voltage | 18V |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| dropout_voltage | 1.11 V |
| lifecycle_status | Active |
| output_voltage | 1.20 V (min) |
| output_current | 1.00 A |
| pin_count | 3 |
Показать остальные свойства..