| Срок поставки и цена – по запросу | |
Bipolar Transistor; Collector Emitter Voltage, V(br)ceo:80V; DC Current Gain Min (hfe):20; Package/Case:SOT-32; Collector Current @ hfe:1.5A; DC Collector Current:4A; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes
| polarity | PNP, P-Channel |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| voltage_rating_dc | -80.0 V |
| power_dissipation | 40.0 W |
| current_rating | -4.00 A |
| lead_free_status | Lead Free |
| mounting_style | Through Hole |
| packaging | Tube |
| case_package | SOT-32 |
| lifecycle_status | Not Recommended for New Designs |
| rohs_status | Compliant |
| pin_count | 3 |
| Transistor Polarity | PNP |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | -80V |
| Transition Frequency ft | 2MHz |
| Power Dissipation Pd | 40W |
| DC Collector Current | -4A |
| DC Current Gain hFE | 20hFE |
| Transistor Case Style | SOT-32 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (17-Dec-2015) |
| Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) | 80V |
| Current Ic Continuous a Max | 4A |
| Gain Bandwidth ft Typ | 2MHz |
| Hfe Min | 7 |
| Operating Temperature Min | -65°C |
| Operating Temperature Range | -65°C to +150°C |
| Termination Type | Through Hole |
| Transistor Type | Power Bipolar |
| Количество в упаковке | 50 |
| Корпус | SOT32 |
| Вес | 1.268 г |
Показать остальные свойства..