
| Срок поставки и цена – по запросу |
TRANSISTOR,PNP,4A,80V,TO126
| Transistor Polarity | PNP |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | -80V |
| Transition Frequency ft | 2MHz |
| Power Dissipation Pd | 40W |
| DC Collector Current | 4A |
| DC Current Gain hFE | 20hFE |
| Transistor Case Style | TO-126 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Gain Bandwidth ft Typ | 2MHz |
| Operating Temperature Min | -65°C |
| Operating Temperature Range | -65°C to +150°C |