• 3306P-1-102
  • 3306P-1-102
  • 3306P-1-102
  • 3306P-1-102
  • 3306P-1-102
  • 3306P-1-102
  • 3306P-1-102
Срок: 3 дня
Склад: 62 штуки
от 1 шт.
от 50 шт.
от 200 шт.
Срок: 5 дней
Склад: 233 штуки
от 1 шт.
от 42 шт.
от 84 шт.
от 200 шт.
от 400 шт.
Срок доставки – по запросу
Цена – по запросу
итого  цена по запросу
TRIMMER, 1K; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 25%; Series:3306P; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Power Rating:200mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Adjustment Type:Top; Body Diameter:6.81mm; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:30ohm; External Length / Height:7.62mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:1mm; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-20°C; Operating Temperature Range:-20°C to +100°C; Package / Case:PCB Mount; Resistance:1kohm; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Solder; Tolerance +:25%; Tolerance -:25%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:100VDC; Voltage Rating VDC:100V; Resistor Case Style:PCB Mount; Rotation Mechanical Angle:215°
Track Resistance1kohm
No. of Turns1Turns
Potentiometer MountingThrough Hole
Product RangeTrimpot 3306 Series
Power Rating200mW
Resistance Tolerance± 25%
Temperature Coefficient± 250ppm/°C
Automotive Qualification StandardAEC-Q200
MSL-
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
Adjustment TypeScrewdriver Slot
Body Diameter6.81mm
Contact Resistance Variation +3%
End Resistance30ohm
External Length / Height7.62mm
Full Power Rating Temperature70°C
Lead Diameter1mm
Operating Temperature Max100°C
Operating Temperature Min-20°C
Operating Temperature Range-20°C to +100°C
Resistance1kohm
Resistor Element MaterialCermet
Rotation Mechanical Angle215°
Temperature Coeff. +250ppm/°C
Temperature Coeff. -250ppm/°C
Tolerance +25%
Tolerance -25%
Track TaperLinear
Voltage Rating100V
Voltage Rating V DC100V
voltage_rating_dc100 V
power_rating200 mW
weight360 mg
size_height7.62 mm
reach_svhc_complianceNo SVHC
rohs_statusCompliant
resistance1.00 kΩ
resistance_tolerance±25%
packagingBulk
size_length8.10 mm
size_width6.81 mm
size_diameter6.81 mm