• DSB30C45HB
  • DSB30C45HB
Срок поставки и цена – по запросу
DIODE, SCHOTTKY, TO-247AD; Diode Type:Schottky; Voltage, Vrrm:45V; Current, If AV:15A; Current, Ifsm:160A; Voltage, Vf Max:0.54V; Temperature, Tj Max:150°C; Termination Type:Through Hole; Case Style:TO-247AD; No. of Pins:3; Forward Voltage:0.54V; Power, Ptot:70W; Current, Ir Max:10mA
packagingTube
pin_count3
forward_voltage540 mV
rohs_statusCompliant
mounting_styleThrough Hole, Radial
Diode ConfigurationDual Common Cathode
Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max45V
Forward Current If(AV)15A
Forward Voltage VF Max540mV
Forward Surge Current Ifsm Max160A
Operating Temperature Max150°C
Diode Case StyleTO-247AD
No. of Pins3Pins
PackagingEach
Product RangeDSB30 Series
Automotive Qualification Standard-
SVHCNo SVHC (12-Jan-2017)
Current Ifsm160A
Current Ir Max10mA
Diode TypeSchottky
Forward Voltage540mV
Junction Temperature Tj Max150°C
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Range-55°C to +150°C
Power Dissipation Ptot Max70W