| Срок поставки и цена – по запросу | |
DC DC Cntrlr Single-OUT Step Up Controller 2.97V to 40V Input 8-Pin VSSOP T/R. Мин.заказ=1000
| Количество в упаковке | 1000 |
| Корпус | MSOP-8 |
| Вес | 0.126 г |
| Supply Voltage Min | 2.97V |
| Supply Voltage Max | 40V |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Duty Cycle (%) | 100% |
| Controller IC Case Style | VSSOP |
| No. of Pins | 8Pins |
| Switching Frequency | 1MHz |
| Topology | Boost, Flyback, SEPIC |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Controller Type | PWM |
| Driver Case Style | VSSOP |
| Frequency | 400kHz |
| Input Voltage | 12V |
| Operating Temperature Range | -40°C to +125°C |
| Output Current | 200mA |
| Output Current Max | 1A |
| Output Voltage | 7.2V |
| Output Voltage Max | 5V |
| Primary Input Voltage | 40V |
| Supply Voltage Range | 2.97V to 40V |
| Termination Type | Surface Mount Device |
Показать остальные свойства..