| Срок поставки и цена – по запросу | |
CONTACTOR, 4KW/10A, 230VAC; Operating Voltage:230VAC; Switching Power AC3:5.5kW; Switching Current AC1:25A; Switching Current AC3:10A; No. of Poles:3; Contact Configuration:SPNO; Relay Mounting:DIN Rail; Coil Voltage VAC Nom:230V; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Approval Bodies:cUL; Approval Category:UL Recognised; Coil Holding Power:10VA; Coil Operating Lower Percent Limit:85%; Coil Operating Upper Percent Limit:110%; Coil Pull-in Power:45VA; External Depth:65mm; External Length / Height:60mm; External Width:45mm; Main Contact Current AC1 Max:25A; Main Contact Current AC3 Max:10A; Mounting Type:DIN Rail / Panel; Operating Temperature Max:60°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Voltage Max:690V; Relay Type:Contactor; Series:MC
| Вес | 0.23927 кг |
| Количество в упаковке | 1 |
| Operating Voltage | 690VAC |
| Switching Power AC1 | 3kW |
| Switching Power AC3 | 5.5kW |
| Switching Current AC1 | 25A |
| Switching Current AC3 | 10A |
| Load Current Inductive | 10A |
| Load Current Resistive | 25A |
| size_height | 60.0 mm |
| coil_voltage_ac | 230 V |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| mounting_style | DIN Rail |
| contacts_type | 3PST-NO |
| coil_current | 10.0 A |
| output_voltage | 690 V (max) |
Показать остальные свойства..