| Срок поставки и цена – по запросу | |
Линейный стабилизатор напряжения, LDO, положительной полярности, 3.3 В, 0.5 А DPAK-3.
| polarity | P-Channel |
| rohs_status | Compliant |
| lead_free_status | Lead Free |
| halogen_free_status | Halogen Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Rail |
| case_package | DPAK |
| lifecycle_status | Active |
| output_current | 500 mA |
| pin_count | 3 |
| Количество в упаковке | 75 |
| Корпус | DPAK-3 |
| Вес | 0.583 г |
| Output Type | Fixed |
| Input Voltage Min | - |
| Input Voltage Max | 18V |
| Fixed Output Voltage Nom. | 3.3V |
| Adjustable Output Voltage Min | - |
| Adjustable Output Voltage Max | - |
| Output Current | 500mA |
| Dropout Voltage Vdo | 230mV |
| LDO Regulator Case Style | TO-252 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | 3.3V 500mA LDO Voltage Regulators |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Output Voltage Nom. | 3.3V |
Показать остальные свойства..