• SDR0805-100ML
  • SDR0805-100ML
  • SDR0805-100ML
  • SDR0805-100ML
  • SDR0805-100ML
  • SDR0805-100ML
  • SDR0805-100ML
Срок: 5 дней
Склад: 12792 штуки
от 1 шт.
от 276 шт.
от 552 шт.
от 1000 шт.
Срок доставки – по запросу
Указанная цена является ориентировочной
от 1 шт.
INDUCTOR, SMD, 10UH, 3.2A; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.07ohm; DC Current Rating:2.3A; Q Factor:25; Self Resonant Frequency:22MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:7.8mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:7.8mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:25; Resonant Frequency:22MHz; Saturation Current Ic:3.2A; Test Frequency:2.52MHz
КорпусSDR0805
inductance_tolerance±20%
resonant_frequency22.0 MHz
current_rating3.20 A
packagingCut Tape (CT)
case_package0805
inductance10.0 µH
self_resonant_frequency22.0 MHz
pin_count2
q_factor25.0
Inductance10µH
RMS Current (Irms)2.3A
Inductor ConstructionUnshielded
Saturation Current (Isat)3.2A
Product RangeSDR0805 Series
Power Inductor Case7.8mm x 7.8mm x 5.3mm
DC Resistance Max0.07ohm
Inductance Tolerance± 20%
PackagingCut Tape
SVHCNo SVHC (07-Jul-2017)
External Depth7.8mm
External Length / Height5.3mm
External Width7.8mm
No. of Pins2Pins
Operating Temperature Max125°C
Operating Temperature Min-40°C
Q Factor25
Q Test Frequency2.52MHz
Resonant Frequency22MHz
Self Resonant Frequency Min22MHz
Test Frequency2.52MHz