• TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
  • TAJE476K035RNJ
Срок: 5 дней
Склад: 54 штуки
от 1 шт.
от 5 шт.
от 10 шт.
от 20 шт.
Срок доставки – по запросу
Указанная цена является ориентировочной
от 1 шт.
CAPACITOR, 47uF 35V E CASE; Capacitor Application:Solid; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:35VDC; ESR:0.9ohm; Capacitor Case Style:E; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Capacitor Dielectric Type:Tantalum; External Depth:4.1mm; External Length / Height:7.3mm; External Width:4.3mm; Leakage Current:16.5µA; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:E; Reel Quantity:400; Tape Width:8mm; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VDC:35V
Количество в упаковке400
Вес0.688 г
reach_svhc_complianceNo SVHC
rohs_statusCompliant
voltage_rating_dc35.0 V
lead_free_statusLead Free
mounting_styleSurface Mount
dielectric_materialTantalum
packagingCut Tape (CT), Tape & Reel (TR)
capacitance47.0 µF
equivalent_series_resistance_esr900 mΩ
capacitance_tolerance±10%
pin_count2
Capacitance47µF
Voltage Rating35V
Product RangeTAJ Series
Capacitance Tolerance± 10%
PackagingTape & Reel
Tantalum Capacitor Case2917 [7343 Metric]
Operating Temperature Min-55°C
Operating Temperature Max125°C
ESR0.9ohm
Manufacturer Size CodeE
Automotive Qualification Standard-
SVHCNo SVHC (17-Dec-2015)
Capacitance Tolerance ±± 10%
Capacitor Case Style2917 [7343 Metric]
Capacitor TerminalsSMD
MSLMSL 3 - 168 hours
Operating Temperature Range-55°C to +125°C