
| Срок поставки и цена – по запросу |
Trans GP BJT NPN 65V 0.1A Automotive 3-Pin SOT-23 T/R. Мин.заказ=15000
| Transistor Polarity | NPN |
| Collector Emitter Voltage V(br)ceo | 65V |
| Transition Frequency ft | 100MHz |
| Power Dissipation Pd | 225mW |
| DC Collector Current | 100mA |
| DC Current Gain hFE | 200hFE |
| Transistor Case Style | SOT-23 |
| No. of Pins | 3Pins |
| Operating Temperature Max | 150°C |
| Product Range | BC846ALT1G Series |
| Automotive Qualification Standard | AEC-Q101 |
| MSL | MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |