| Срок поставки и цена – по запросу | |
Fast Recovery Power Rectifier; Repetitive Reverse Voltage Max, Vrrm:400V; Forward Current, If(AV):1A; Forward Surge Current Max, Ifsm:30A; Reverse Recovery Time, trr:200ns; Forward Voltage Max, VF:1.2V; Package/Case:DO-41 ;RoHS Compliant: Yes
| polarity | Standard |
| voltage_rating_dc | 400 V |
| rohs_status | Compliant |
| current_rating | 1.00 A |
| lead_free_status | Lead Free |
| halogen_free_status | Halogen Free |
| mounting_style | Axial |
| packaging | Cut Tape (CT) |
| case_package | DO-41 |
| lifecycle_status | Active |
| output_current | 1.00 A (max) |
| pin_count | 2 |
| Diode Type | Standard Recovery |
| Diode Configuration | Single |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | 400V |
| Forward Current If(AV) | 1A |
| Forward Voltage VF Max | 1.2V |
| No. of Pins | 2 |
Показать остальные свойства..