| Срок поставки и цена – по запросу | |
IC, LINEAR VOLTAGE REGULATOR; Primary Input Voltage:30V; Output Voltage Adjustable Range:1.25V to 29V; Dropout Voltage Vdo:350mV; No. of Pins:8; Output Current:100mA; Voltage Regulator Case Style:SOIC; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Accuracy %:0.5%; Input Voltage Max:30V; No. of Outputs:1; Output Current Max:100mA; Output Voltage:5.025V; Output Voltage Max:5.025V; Package / Case:8-SOIC; Supply Voltage Max:30V; Supply Voltage Min:6V; Termination Type:SMD; Voltage Regulator Type:Low Dropout (LDO)
| polarity | P-Channel |
| number_of_outputs | 1 |
| reach_svhc_compliance | No SVHC |
| rohs_status | Compliant |
| supply_voltage_dc | 30.0 V (max) |
| lead_free_status | Lead Free |
| halogen_free_status | Halogen Free |
| mounting_style | Surface Mount |
| packaging | Tube |
| case_package | SOIC |
| dropout_voltage | 350 mV |
| lifecycle_status | Active |
| output_voltage | 1.25 V (min) |
| output_current | 100 mA |
| pin_count | 8 |
| Количество в упаковке | 98 |
| Корпус | SOIC-8 |
| Вес | 0.145 г |
| Output Type | Adjustable |
| Input Voltage Min | - |
| Input Voltage Max | 30V |
| Fixed Output Voltage Nom. | - |
| Adjustable Output Voltage Min | 1.25V |
| Adjustable Output Voltage Max | 29V |
| Output Current | 100mA |
| Dropout Voltage Vdo | 380mV |
| LDO Regulator Case Style | SOIC |
| No. of Pins | 8Pins |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | Yes |
| MSL | - |
| SVHC | No SVHC (07-Jul-2017) |
| Accuracy % | 0.5% |
| No. of Outputs | 1Outputs |
| Operating Temperature Range | -40°C to +125°C |
| Output Voltage | 5.025V |
| Output Voltage Adjustable Range | 1.25V to 29V |
| Output Voltage Max | 29V |
| Output Voltage Min | 1.25V |
| Primary Input Voltage | 30V |
| Supply Voltage Min | 6V |
| Termination Type | Surface Mount Device |
| Voltage Regulator Type | Low Dropout (LDO) |
Показать остальные свойства..