
| Срок поставки и цена – по запросу |
Diode Zener Single 15V 5% 500mW Automotive 2-Pin DO-35
| Zener Voltage Vz Typ | 15V |
| Power Dissipation Pd | 500mW |
| Diode Case Style | DO-35 |
| Zener Tolerance ± | 5% |
| No. of Pins | 2Pins |
| Operating Temperature Max | 200°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | 1N52xxB Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Diode Type | Standard Recovery |
| Forward Voltage VF Max | 1.1V |
| Junction Temperature Tj Max | 175°C |
| Power Dissipation Max | 500mW |
| Termination Type | Axial Leaded |